Jaunumi

Odu sezonas atklāšana

Maija brīvdienās notiks tradicionālais odu sezonas atklāšanas pasākums, kur vairāki milijoni odu un dabas baudītāju pulcēsies pie ezeriem, upēm, parkos un savās vasaras mājās, lai izbaudītu silto laiku un godinātu odu ierašanos.

Jau no agra rīta odi pulcēsies pie cilvēku iecienitākajām grillēšanas, makšķerēšanas un brīvā laika pavadīšanas  vietām, lai pārrunātu dienas plānu un pamodinātu vēl guļošos odus. Dienas sākumā, pa visiem valstī esošajiem skaļruņiem tiks atskaņots odu mīļākais skaņdarbs, kas šogad kļuvis arī par sezonas atklāšanas himnu – “Oda priekam”. ( “O” , šī skaņdarba nosaukumā tiek izrunāts apaļi).

Ap pusdienlaiku tiek plānota dienas pirmā sijāšanās, uz kuru pulcēsies vairāki tūkstoši odu gan no Rīgas, gan dažādiem novadiem. Pasākuma laikā plānotas sportiskas aktivitātes, kurās iesaistīties un kļūt par odu ātrumsacensību līdzdalībniekiem varēs arī cilvēki, paredzētas arī informatīvi izglītojošas lekcijas un prezentācijas par odu ēšanas paradumiem, ikdienu un iespejām mazināt ikgadējo mirušo odu skaitu. Būs arī iespēja aprunāties ar odiem aci pret aci un uzdot sev interesējošos jautājumus, piemēram, par to, kā odi izvēlas, ko un kur ēst vakariņās, kā viņi vienmēr zin, kur meklēt upuri un to, kas viņiem garšo vislabāk. Varam pačukstēt, ka viens no galvenajiem faktoriem kā odi izvēlas savas vakariņas ir ogļskābā gāze ( CO2 ) , kas visvairāk koncentrēta tieši pieelpotās un nevēdinātās telpās.

Pēcpusdienā odi vēlas piesaistīt nelidojošo ballētāju uzmanību ar akciju: “ Pasargā odu un sevi – uzliec sietu! ”, ar kuras palīdzību tie cer vērst Latvijas iedzīvotāju uzmanību  pret odiem vērstajai vardarbības problēmai. Ar šīs akcijas palīdzību, odi vēlas, lai katrs iedzīvotājs sadzird, ka odi jau sen ir pieraduši pie parastajām dūmu svecēm un ķīmiskajiem atbaidīšanas līdzekļiem, un tie nevienu nepasargās. Turklāt, glābties no odiem to dabiskaja vidē – dabā, tapat ir bezjēdzīgi, tāpēc odi vērsīs iedzīvotāju uzmanību uz to, lai tie izvēlas efektīvus aizsardzības līdzekļus tieši majokļos. Efektīvākais un drošākais veids, kā pasargāt sevi, savus mājdzīvniekus un bērnus no odu kodumiem istabā un saldajā nakts miedziņā? Odiem uz to ir atbilde - RIPO insektu sieti, kuri pieejami dažādu tipu un izmēru logiem un durvīm. Sieti nepieļaus odu iekļūšanu telpās. Pasargāts būs gan cilvēks, gan oda dzīvība. 

Pēc akcijas aizvadīšanas, odi dalīsies baros un dosies katrs uz savu sijāšanās vietu. Jāpiebilst, ka visa pasākuma laikā, apmeklētāji tiek aicināti stingri ievērot visus drošības pasākumus un divu metru distanci, kas, protams, neattiecas uz pašiem odiem. Pasākuma laikā netiks ierobežota satiksme.

Šogad svarīgākais, kā vienmēr, lai spīdētu saule. Taču, ja laiks mūs nelutinās, tad pārcelsim atklāšanu uz saulaināku un siltāku dienu vai nākamo nedēļas nogali. Pasākumam tiek piemērots īpašs dreskods –  “ Tumši toņi un šorti”.

Odu sezonas atklāšana ir viens no gaidītākajiem un senākajiem notikumiem visā Pasaulē, uz kuru katru gadu ierodas aizvien vairāk apmeklētāju un interesentu. Šogad esam nolēmuši runāt tieši par odu aizsardzības risinājumiem un pavadīt fantastisku laiku kopā.